Makijaż Permanentny

Metody pigmentacji brwi:

 

  • Ręczna piórkowa technika, MIKROBLADING, włoskowa technika
  • Metoda cienia, OMBRE, brwi „Powder effect”
  • Hybrydowa technika pigmentacji ( łączy ze sobą technikę cieniowania +włos)

 

Metody pigmentacji oczu:

 

  • Kreska zagęszczająca w linii rzęs
  • Kreska typu eye-liner
  • Kreska z cieniem

 

Metody pigmentacji ust:

 

  • Pigmentacja ust z wypełnieniem
  • Kontur z rozcieniowaniem

 

Nie wszystkie metody pigmentacji mogą być wykonane w odniesieniu do każdej Klientki. Zazwyczaj proponuję Klientce optymalną metodę i technikę.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Czy korekta jest dodatkowo płatna i czy jest potrzebna?

PIERWSZA KOREKTA JEST W CENIE ZABIEGU. W ciągu 4-6 tygodni po zabiegu wykonujemy dopigmentowanie mające na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów. Termin korekty ustalamy podczas zapisu lub podczas wizyty. Jeżeli jest coś do poprawy , a nie stawisz się na korekcie w wyznaczonym terminie w ciągu 6 tygodni to zabieg jest niedokończony, odpowiedzialność za rezultat gorszy od oczekiwanego spoczywa na Tobie. W większości przypadków optymalny efekt uzyskujemy po 2 zabiegach.

2. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

– nie przychodź na zabieg chora, przeziębiona – organizm wytwarza wtedy przeciwciała i rezultat może być daleki od oczekiwanego. Zadzwoń do mnie, dla Twojego dobra przełożymy wizytę na inny termin
– nie wykonuje się zabiegów u Pań w trakcie ciąży i okresu karmienia
– nieustabilizowana cukrzyca (jeżeli jest ustabilizowana, bierzesz leki- skontaktuj się ze mną, na podstawie szczegółowego wywiadu podejmę decyzję o zabiegu)
– nie wykonujemy zabiegów w przypadku stanów zapalnych w pigmentowanym obszarze, chorób skóry, aktywnej opryszczki, cery mocno trądzikowej
– nie wykonuje się makijażu u osób chorych na łuszczycę
-nie pigmentujemy kresek na powiece w trakcie używania odżywek do rzęs. Odżywiają one włos poprzez silne ukrwienie cebulki włosa, co za tym idzie naczynia są rozszerzone i istnieje ryzyko rozlania pigmentu
– jeżeli przyjmujesz jakieś leki sprawdź czy nie mają działania przeciwzakrzepowego, rozrzedzającego krew (nawet leki typu „gripex” czy aspiryna)
– nie spożywaj alkoholu i narkotyków dzień przed zabiegiem
I NAJWAŻNIEJSZE – nie zatajaj przede mną informacji dot. przeciwwskazań, jeżeli chcesz aby rezultat zabiegu był satysfakcjonujący!

3. Jak przygotować się do zabiegu ?

BRWI
Jeżeli pigmentujemy brwi nie reguluj ich przed zabiegiem. Najlepiej dobierzemy dla Ciebie kształt kiedy będzie widoczna linia naturalnego wzrostu włosków.
USTA
Przed zabiegiem dobrze nawilżaj usta.
Dzień przed zrób delikatny peeling ust i dobrze je nawilżaj.
3 dni przed i po zabiegu trzeba wziąć Heviran.
Po zabiegu istnieje możliwość wystąpienia opryszczki.
KRESKI
Przynajmniej na miesiąc przed zabiegiem odstaw odżywki do rzęs. Jeżeli przedłużasz rzęsy konieczne będzie ich wcześniejsze zdjęcie przed zabiegiem. Przyjdź na zabieg w niewytuszowanych rzęsach.

4. Czy zabieg jest bolesny?

Odczuwanie bólu i odporność na niego są bardzo indywidualną sprawą. Pigmentację przeprowadzamy w znieczuleniu . Stosujemy znieczulenie z lidokainą przed zabiegiem i epinefryną nakładane po przerwaniu ciągłości skóry.

5. Jak przebiega i ile trwa zabieg?

Na zabieg zarezerwuj sobie ok.2 h. Zabieg jest poprzedzony konsultacją, wywiadem dot stanu zdrowia i ew. przeciwwskazań. Staram się jak najdokładniej ustalić jakie są Twoje oczekiwania i dobieramy najodpowiedniejszą metodę, robimy rysunek wstępny i dobieramy kolor. Przed zabiegiem znieczulamy pigmentowany obszar i następnie przechodzimy do pigmentacji.

6. Jak będę wyglądała po zabiegu i jak wygląda gojenie?

Po zabiegu może wystąpić podrażnienie, zaczerwienienie, swędzenie, uczucie napięcia i opuchnięcia. Objawy te ustępują dość szybko w przypadku brwi. W przypadku oczu i ust zazwyczaj w ciągu 24-48h.
Bezpośrednio po, makijaż wydaje się przerysowany i ciemniejszy od efektu końcowego. Po kilku dniach skóra zaczyna się złuszczać i do 10 dni od zabiegu kolor blednie średnio ok 50% barwy wyjściowej, a pełna stabilizacja koloru następuje po 28 dniach ( kolor w tym czasie może się przyciemnić).

7. Jak długo utrzymuje się efekt?

Trwałość makijażu jest bardzo indywidualną kwestią. Zależy od takich czynników jak typ skóry, pielęgnacja, stan zdrowia, ekspozycja na promieniowanie UV, wybrana technika i głębokość na którą aplikowany jest pigment.
Zazwyczaj zalecam odświeżenie makijażu i dopigmentowanie brwi po ok 1-1,5 roku. W przypadku ust i kresek pigment utrzymuje się w skórze dłużej niż w przypadku brwi ( 2-3 lata) .
Jeżeli pigment utrzymuje się w skórze wiele lat, mamy do czynienia z tatuażem i jest to nieprawidłowo wykonany makijaż permanentny.
Dzięki temu że makijaż nie jest „na zawsze” mamy możliwość wprowadzić po jakimś czasie korektę kształtu czy koloru, dając nam możliwość zmiany wizerunku.